Nasze projekty

Projekt "Londyn"

W piątej klasie przez kilka miesięcy szykujemy się do wielkiej wyprawy do Londynu.

Wyprawę do Londynu traktujemy jako podsumowanie 5-letniego etapu nauki języka angielskiego w szkole podstawowej. Chcemy pokazać dzieciom, że potrafią go używać z powodzeniem nie tylko na lekcjach w szkole, ale także w „jaskini lwa” – sercu Wielkiej Brytanii.

Główne cele wyprawy to:

• poznanie Londynu jako stolicy Wielkiej Brytanii wraz z jego tradycjami, zabytkami kultury i historią,
  • rozwijanie samodzielności w używaniu języka angielskiego w sytuacjach praktycznych,
  • poznanie i stosowanie zasad bezpiecznego zachowania się za granicą,
  • czytanie planu miasta, umiejętność korzystania z map i przewodników turystycznych przy opracowaniu tras pieszych,
  • kształtowanie pozytywnego stosunku do osób innej narodowości,
  • kształtowanie postawy poszanowania tradycji narodowych i tolerancji.

Przygotowując się do wyprawy, uczniowie wykonują plansze projektowe oraz projekty w Power Point na tematy związane z tradycją, kulturą i historią Londynu oraz Wielkiej Brytanii.

Kolejnym etapem projektu jest przygotowanie przedstawienia w języku angielskim, które – mamy nadzieję – wystawić rówieśnikom ze szkoły w Anglii.

Uczniowie przygotowują też prezentację w Power Point o naszej szkole i klasie – przedstawiają ją następnie w 4-osobowych grupach podczas lekcji języka angielskiego u Urszulanek.

Podsumowanie i zamknięcie projektu stanowi wykonanie scrapbooka – który jest minialbumem dokumentującym każdy dzień wyprawy. Mamy nadzieję, że po latach będzie on przypominał naszym uczniom o udziale w tym niezwykłym projekcie.

Projekt realizowany jest przez zespół nauczania języków obcych naszej szkoły, dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu rodziców.

Wyprawa AD 2017 była już ósmą z kolei.