Szkolne konkursy

Kumak

KUMAK

To konkurs matematyczny SSP 26 STO dla tych, którzy kumają matmę.

Zapraszamy wszystkich „Żabkowiczów” i nie tylko z klas 2 i 3 do wzięcia udziału w konkursie rozwiązywania zadań matematycznych. Celem konkursu jest:

• jak zwykle dobra zabawa;
  • rozwijanie najtrudniejszej umiejętności matematycznej, jaką jest rozumienie zadań tekstowych i ich prawidłowe rozwiązanie;
  • wyrobienie właściwych nawyków matematycznych, takich jak: umiejętność zapisywania toku rozumowania, obliczeń, udzielania pełnych prawidłowych odpowiedzi, staranność zapisów;
  • rozwijanie uczniów, którzy lubią matematykę, mają do niej predyspozycje oraz tych, dla których do tej pory matematyka nie była zieloną ścieżką.

Postawimy przed Wami 8 zadań podobnych do tych, które spotkaliście w „Żabce matematycznej”. Będziecie mieli 40 minut na ich rozwiązanie.

• Wszystkie liczby, które wykorzystacie do obliczeń, muszą być podane w zadaniu lub obliczone przez Was. Wszystkie obliczenia muszą być zapisane.
  • Pamiętajcie o pełnej odpowiedzi, całym zdaniem, dokładnie na zadane pytania.

Mistrzowie „matematycznego kumania” zdobędą drobne nagrody, zaszczytne tytuły „Kumaków Wspaniałych”, chwałę i splendor należny laureatom.