Wymagania dla klas 1-3

Wychowanie fizyczne

WF_PSO_kl_1-3_2023-24.pdf

„Nie wieje nudą, gdy ćwiczysz judo”

Drodzy uczniowie:

1. Pamiętajcie, abyście zawsze w workach w szafce mieli: w jednym podpisaną judogę, w drugim – podkoszulek, bluzę z długim rękawem, spodenki krótkie i długie, skarpetki i obuwie sportowe.
  2. Judogi podpiszą Wam nauczyciele: imieniem i nazwiskiem, niezmywalnym markerem.
  3. Na wf przebierajcie się w czasie przerwy (w I semestrze nie dotyczy to klas pierwszych).
  4. Przed salę gimnastyczną przychodźcie w obuwiu, zaś do sali wchodźcie bez butów.
  5. Długie włosy mają być związane gumką, a paznokcie obcięte na krótko.
  6. Zwolnienie z wf wypisuje rodzic w skoroszycie ucznia. W przypadku zwolnienia dłuższego niż 5 dni powinien to zrobić lekarz.
  7. Jeśli przed zajęciami wf źle się czujesz, zgłoś to nauczycielowi.
  8. Pamiętajcie, aby dbać o higienę osobistą. Przed lekcją wf obowiązkowo zamieńcie strój codzienny na sportowy, a po wf – strój sportowy wymieńcie na codzienny.
  9. W klasie 3 rozpoczniecie zajęcia na rolkach. Przynieście rolki w pokrowcu, obowiązkowo kask, zalecamy również zakup ochraniaczy na kolana, nadgarstki i łokcie. Wszystko powinno być podpisane! Rolki zakładajcie przed budynkiem szkoły, poniżej schodów. Nie wolno przemieszczać się w rolkach w budynku szkoły!!!
  10. W piątki nie zapomnijcie zabrać stroju sportowego do prania, a w poniedziałki przynieść czystego do szkoły.
  11. Pamiętajcie, aby punktualnie przychodzić na lekcje wf.
  12. W klasie 2b i 3a rozpoczynamy obowiązkową naukę pływania w ramach lekcji wf. Zajęcia odbywają się na basenie „Wodny Park – Warszawianka”. Pamiętajcie, aby na zajęcia mieć przygotowany strój pływacki: chłopcy kąpielówki, a dziewczynki kostium jednoczęściowy, ponadto czepek, okularki i obowiązkowo klapki. Nie zapomnijcie o ręczniku i żelu pod prysznic. Bardzo mile będzie widziana pomoc rodziców podczas suszenia dzieci po basenie smiley.