Dorota Luberda

(przyroda, geografia)

Uczę ćwierć wieku… Brzmi strasznie, ale dla mnie ten czas to ledwie chwila. Dobrze pamiętam, jak zdecydowałam, że będę uczyła dzieci. Sama wtedy byłam trzynastoletnim dzieckiem. Przez godzinę opiekowałam się uczniami klasy pierwszej, których wychowawczyni spóźniła się na zajęcia. I ten czas wystarczył, abym dokonała wyboru przyszłego zawodu. A może nie... Może było to wtedy, gdy prowadziłam obóz harcerski jako instruktor Związku Harcerstwa Polskiego. Zresztą to mało ważne, bo nieistotne jak się zaczyna, ale jak kończy. Tymczasem uczę już nie małe dzieci - edukacja wczesnoszkolna to mój pierwszy wybór, ale nieco starsze - przyroda to niezwykły i wymagający przedmiot. Chętnie też pomagam dzieciom w czasie terapii edukacyjnej. A w wolnej chwili czytam, spaceruję z moimi zwierzętami i bawię się z przyjaciółmi. Latem wybieram się w cudowne podróże z rodziną, a zimą koniecznie na narty i snowboard!