Rok szkolny 2017/2018

 • Wakacyjne godziny pracy sekretariatu

  22.06.2018

  Drodzy Rodzice,

  Począwszy od poniedziałku 25 czerwca sekretariat szkoły będzie pracował w godzinach "wakacyjnych":

  • sekretariat na Puławskiej w godz. 8.30-16.00,
  • sekretariat na Czeczota - w najbliższych dniach, tj. poniedziałek i wtorek w godz. 8.30-13.00 (informację na pozostałe dni podamy w późniejszym terminie).

   

  Zanim jednak zaplanują Państwo wizytę w szkole, prosimy o kontakt telefoniczny, może się zdarzyć, że podane godziny ulegną zmianie.

  Życzymy udanych wakacji!

   

 • Odwołany basen

  19.06.2018

   

  Drodzy Rodzice i Uczniowie,

  Informuję, że w tym tygodniu nie będzie zajęć na basenie.

  Anna Lemańczyk

 • Jura Krakowsko-Częstochowska, czyli Zielona Szkoła klas czwartych

  15.06.2018

   

  Dzień czwarty 
   
  Dzień czwarty minął nam pod znakiem Szlaku Orlich Gniazd. Przespacerowaliśmy się krótką, acz malowniczą trasą z Mirowa do Bobolic, po drodze oglądając XIV-wieczne zamki w tych miejscowościach. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, np. że średniowieczna zbroja rycerska była warta mniej więcej tyle, co mała wieś! Potem szybki obiad i kolejne Orle Gniazdo, tym razem - Ogrodzieniec. Tutaj oprócz zwiedzenia zamku czekała na nas lekcja „spacer przez epoki”, podczas której odwiedziliśmy słowiański gród na pobliskiej górze Birów, jaskinię ze śladami człowieka pierwotnego oraz bunkier poniemiecki z 1944 r. A na koniec - plener. Last, but not least, ognisko z kiełbaskami i niekończące się zabawy przy nim. Teraz pakowanie i (oby! ;) szybko do łóżek...
   
  Wspinacze z klas czwartych 
   
 • Jura Krakowsko-Częstochowska, czyli Zielona Szkoła klas czwartych

  15.06.2018

   

  Dzień 3

  Dzisiaj wspinanie. Hurra!!! Nie mogliśmy się doczekać tego dnia. Rano po porządnym śniadaniu, bo przecież musimy mieć siłę!, zapakowaliśmy sprzęt (kaski prosto na głowy ;) i razem z naszymi instruktorami wyruszyliśmy w kierunku Góry Zborów. Wspinanie na wędkę, a nawet trzy wędki!, czas start! Każdy zrobił przynajmniej jedną, niektórzy dwie, a szczęśliwcy nawet trzy drogi wspinaczkowe! Możecie być z nas dumni. 
  Było ekstra! Co prawda warunki dla prawdziwych twardzieli, bo lekko kropił deszcz, ale co to dla nas! Potem były warsztaty filcowania, podczas których wykonaliśmy filcowe ołówki z dredami. Tuż przed kolacją poszliśmy na mini-trekking z niespodzianką: pani Karolina poukrywała w lesie cukierki i woreczki ze Starego Młyna! 1 woreczek = 1 nagroda. Jaka? Wymyślimy jutro 😉 Teraz trwają przygotowania do dyskoteki, a potem to już tylko spać. Dobranoc!!

  Czwartaki wasze kochane

  Nasza galeria

 • Wieści z Serw od 5A

  14.06.2018

   

  12 czerwca 2018

  To już drugi dzień, jak jesteśmy w Serwach. Wczoraj graliśmy w palanta. Do tej pory znaliśmy palanta tylko z książki „Chłopcy z Placu Broni”. Teraz już wiemy, że to znakomita gra, żeby ogrywać dziewczyny.

  Potem wzięliśmy udział w grze terenowej i spośród wielu drużyn nasza zajęła miejsce na podium. Nagroda? W restauracji kelnerzy w białych strojach obsługiwali nas osobiście. Kłaniali się w pół i podawali lody.

  Dziś z rana kajaki bezburtowe. Przyjemność pływania w nich polega na tym, że się wiosłuje, mając mokrą pupę. Na początku było śmiesznie i wesoło, niestety w końcówce wychodziliśmy lekko dygocząc. Na szczęście człowiek wymyślił prysznic z ciepłą wodą.

  Wieczorem rozegraliśmy mecz z Litwinami – siedząc w sympatycznej świetlicy. Jak chyba każdy wie, strzeliliśmy 4 gole.

  Oprócz bardzo ciekawych zajęć mamy trochę wolnego czasu – wtedy gramy w monstrualne szachy, które stoją na podwórku. Co jeszcze – piłka nożna, minigolf i kort tenisowy. Jest fajnie. Ciekawe co będzie jutro?

  Nasi wychowawcy: pani Iwona, pan Staszek i pani Monika przyglądają się nam z zadowoleniem...

  A tu możecie zobaczyć, jak się bawimy

 • Pozdrowienia z Zielonej Szkoły od klasy 5b

  13.06.2018

   

  Dzień 3

  Kochani rodzice, naprawdę nam się tu podoba. Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od pływania na supach (deskach surfingowych bez żagla). Zabawa była super!
  Mimo braku słońca jest ciepło, więc możemy w pełni korzystać z jeziora. 
  Po obiedzie mieliśmy wybór - gry świata lub wycieczka rowerowa.
  Większość dzieci bawiła się na grach, ale znalazły się trzy odważne rowerzystki, które razem z wychowawczynią okrążyły jezioro (około 20 km). Okolica jest przepiękna!!
  Dzisiaj po kolacji czeka nas mecz i ognisko.
  Jesteśmy już trochę zmęczeni, ale nadal uśmiechnięci.
  Całujemy bardzo mocno :)
   
 • Wieści z Zielonej Szkoły klas szóstych - dzień 3 i 4

  13.06.2018

   

  Nie tylko wiedzą człowiek żyje! Czasem trzeba się po prostu zdrowo napocić! Dziś zajęcia w podgrupach: 6A rowerowo, a 6B kajakowo.
   
  6A:
  Wiemy już, co ma na myśli Pan Wojtek, proponując wycieczkę „około 29-kilometrową” - to dokładnie 33.48 km w czasie 4:51:35 😁 - połowa trasy piachem, potem z górki na pazurki i byle do przodu! Na szczęście pogoda idealnie wspierała zawodników naszego supraskiego rajdu, więc szczęśliwie wszyscy dojechaliśmy do Łukaszówki, gdzie na głodomorów czekały kartacze.
   
  Trochę statystyk:
  Spaliliśmy aż 1342 kcal.
  Średnia prędkość grupy to 6,9 km/h, z czego najwolniej jechaliśmy 2,7 km/h, a najszybciej 40,9 km/h - na szczęście przy ograniczeniu 60 km/h 😄.
  Wszyscy się wzajemnie wspierali, mieliśmy ekipę medyczną służącą wsparciem przy obtarciach, bólach nadgarstków i innych dolegliwościach. Daliśmy czadu!!!
   
  6B:
  Zaczęło się od razu dość wyjątkowo - suche i czyste kajaki wzbudziły entuzjazm wśród doświadczonych wioślarzy, którzy wiedzą, że nie zawsze jest taki luksusik 😁.
  Trasa rzeką Supraśl okazała się malownicza, ale odrobinę wymagająca. Meandrująca woda wymagała skupienia i koordynacji - mieliśmy kilka zagadek, kiedy wiosłować w lewo, gdy chcieliśmy płynąć w prawo? A może to działa odwrotnie? Na szczęście w praktyce byliśmy bezbłędni i poradziliśmy sobie!!! 😁
  15 km w 2:25:47 - a do tego wszyscy zachwyceni!
  Zamiast obiadu klimatyczne ognisko, do tego okłady błotne i byliśmy jak pączki w maśle - zadowoleni i z pełnymi brzuchami!
   
  Jutro zamiana zajęć - oszczędzimy Wam rewelacji 😄.
  Trzymajcie kciuki, żeby 6A nie miała zakwasów dolnych, a 6B górnych części ciała. W razie czego dobijemy się kolejnym treningiem tak, by w piątek zupełnie się nie ruszać. 😁
   
  Pozdrawiamy serdecznie!
   
 • Spływ kajakowy klas siódmych - dzień 2 i 3

  13.06.2018

   

  Spływowicze gorąco wszystkich pozdrawiają!

  Wtorek powitał nas, niestety, niedużym opadem deszczu. Przeczekaliśmy go i w pięknym słonku ruszyliśmy dalej w trasę. Po 21 kilometrach dotarliśmy do Domaniewic na bardzo cywilizowany nocleg z prysznicami i toaletą.

  Dziś w planie również mamy 22 km. Jest pochmurno, ale bardzo ciepło. Dopływamy do Tomczyc. A w Nowym Mieście po drodze zjemy dziś świeżą rybkę. Już nie możemy się doczekać. Mniam... smiley

   

  Galeria ze spływu kajakowego Pilicą

 • Jura Krakowsko-Częstochowska, czyli Zielona szkoła klas czwartych

  12.06.2018

   

  Dzień 2

  Co prawda rano przywitała nas prawdziwa ulewa, ale nie martwcie się, jesteśmy gotowi na każdy wariant pogodowy i mamy plan B wink.  Po śniadaniu, miniturnieju gier planszowych i kilku szybkich boulderach pojechaliśmy do Starego Młyna, czyli interaktywnego Muzeum Dawnych Rzemiosł. Dowiedzieliśmy się co nieco o pięciu głównych rzemiosłach obecnych w tym regionie od dawna, czyli młynarstwie, piekarstwie, szewstwie, bednarstwie i kołodziejstwie. Przy okazji każdy mógł wskoczyć do „siedmiomilowego buta” i posiedzieć w „beczce śmiechu”. Następnie poszliśmy do siedziby Grupy Jurajskiej GOPR w Podlesicach, tuż obok naszego Trafo, żeby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dot. pracy ratowników górskich. Pytaniom nie było końca, a pan Tomek cierpliwie udzielał wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie. Po obiedzie klasa 4b odwiedziła panią sołtysową Bożenkę i znów w ruch poszły noże i obieraczki, a „kluchy połom bite” również dzisiaj wyszły na medal. Tymczasem klasa 4a pobiegła na zabawy w parku linowym, gdzie przy dozie adrenaliny sprawnie i dzielnie pokonaliśmy najtrudniejszą trasę. Teraz trwa wieczór filmowy, a już za chwilę pierwsi szczęśliwcy położą się spać w powieszonym w boulderowni portaledge’u, czyli namiocie, który służy do biwakowania podczas pokonywania długich dróg wspinaczkowych. Przygoda!... Dobrej nocy i oby jutro było okno pogodowe, bo planujemy wspinać się na Górze Zborów. Oby... smileyCzas spać!

  Zzzzz...męczone, acz uśmiechające się przez sen czwartaki

  Nasza galeria

 • Jura Krakowsko-Częstochowska czyli Zielona szkoła klas czwartych

  12.06.2018

   

  Dzień 1

  Podróż pociągiem - pierwsza klasa, a z Zawiercia już tylko 25 minut autobusem i dotarliśmy do naszego Trafo Base Camp, miejscówki w Podlesicach znanej każdemu wspinaczowi. Jak przystało na hostel wspinaczkowy mamy tu do dyspozycji własną boulderownię, którą zwiedziliśmy od razu, a niektórym zaświeciły się oczy na widok lśniących chwytów. Naturalnie zostały natychmiast wypróbowane wink. Po obiedzie klasa 4a powędrowała na warsztaty kulinarne, gdzie pod czujnym okiem pani sołtysowej Bożenki przygotowaliśmy regionalne pyszności - „kluchy połom bite”. Ach, jakie smaczne!! Najlepsze ze skwareczkami, choć niektórzy woleli z... cukrem. W tym samym czasie klasa 4b dokazywała w pobliskim parku linowym. I to na najtrudniejszej trasie!! Nikt się nie bał, a co najważniejsze - nikt nie spadł laugh. Dziś pogoda nas rozpieszczała, a jak będzie jutro...? Trzymajcie kciuki, please! Całujemy! 

  Wasze czwartaki

  Nasza galeria

 • Wieści z Zielonej Szkoły klas szóstych

  12.06.2018

   

  Ściana Wschodnia - dzień 1

  Naszym celem jest poznanie mieszających się w naszym kraju kultur i religii. Podczas długiej podróży mieliśmy kilka przerw, by bliżej przyjrzeć się różnym obrzędom i wierzeniom. 

  Dowiedzieliśmy się, że Góra Grabarka jest uważana za prawosławną Częstochowę, odwiedzaną przez pielgrzymki z najdalszych zakątków Europy. Dowodem tego jest liczba przyniesionych w różnych intencjach krzyży - około 10 tysięcy. Pielgrzymi wierzą, że po obmyciu się w pobliskim strumyku wszystkie choroby i dolegliwości zostaną uleczone. Na szczycie urzekła nas ozdobiona ikonami cerkiew - wiemy już o PISANIU ikon, a nie ich malowaniu. 

  Podczas podróży zwiedziliśmy także Drohiczyn wraz z jego unikatowym muzeum kajaków oraz wspięliśmy się na szczyt góry zamkowej.

  Klasy szóste pozdrawiają!!!

  Ściana wschodnia - dzień 2

  Jak napisać ikonę? Jak przygotowuje się deskę, na której powstaje? Czym zabezpiecza się ukończone dzieło? Ile trwa pisanie ikony? Na to i inne pytania odpowiedzi poznaliśmy w Muzeum Ikon w Supraślu.

  Wiedząc, że najlepiej uczyć się poprzez doświadczanie, wzięliśmy udział w warsztatach pisania ikon. Nie jest to prosta technika, ale efekt zapiera dech! Jedyny kłopot podczas tworzenia - cierpliwość, a raczej jej brak.

  Pierogi i leczo czy Manty i Kryszanka? Znamy już smaki kuchni tatarskiej dzięki wizycie u Pani Dżenetty Bogdanowicz. Pomimo trudności jakie spotkały jej Rodzinę w ostatnim czasie (spłonęła Tatarska Jurta), znalazła czas i chęci, by z nami chwilę porozmawiać. Jej życzliwość i serdeczność została nagrodzona brawami. 

  Po prawosławiu rano, po obiedzie czas na islam. Wykład w meczecie w Kruszynianach był bardzo interesujący...

   

  Ściana Wschodnia oczami klas szóstych

   

 • Pozdrowienia z Zielonej Szkoły od klasy 5b

  12.06.2018

   

  Dzień 1

  Dojechaliśmy szczęśliwie na miejsce. Po zwiedzaniu okolicy i obiedzie czekała nas miła niespodzianka - pierwsze zajęcia na wodzie.

  Ps. Nie usłyszałam pytania o telefony od rana wink.

  Marta Żydok

  Dzień 1 (nieco później)

  Wróciliśmy już z zabawy na bezburtowych kajakach. Wysuszeni i wygrzani czekamy na kolację, umilając sobie czas grą w minigolfa.
  Zabawa była świetna. Dzieciom, oczywiście, najbardziej podobało się skakanie do wody z pokładu.
  Po kolacji czeka nas gra terenowa.
  Mam nadzieję, że po tylu wrażeniach dzieci prześpią spokojnie całą noc.
  Ściskamy gorąco.
   
  Dzień 2
   
  Dzisiejszy dzień przywitał nas pięknym słońcem.
  Wczoraj po kolacji wzięliśmy udział w grze terenowej na terenie ośrodka.
  Gra musiała mocno zmęczyć dzieciaki, bo ostatni spał już przed 23.00, a dzisiaj wszyscy chrapali do pobudki... no... prawie wszyscy laugh.
  Dzisiaj po pysznym śniadaniu mieliśmy chwilę wolnego czasu, a teraz jesteśmy na zajęciach „gry świata”.
  Dzisiaj palant smiley.
  Po obiedzie płyniemy na wodę łódkami pychówkami. 
  Wieczorem przedsmak mistrzostw świata. Klasa 5b i 5a zmierzą się sportowo.
  Pozdrawiamy gorąco!!!
   
  Dzień 2 (wieczorem)

  Kończymy dzień towarzyskim meczem piłkarskim klas 5A i 5B.
  Po obiedzie popłynęliśmy na rejs łódkami wiosłowymi na wyspę kormoranów. Pogoda nam dopisała i humory także. W rytmach pirackich przyśpiewek wróciliśmy cali i zdrowi na kolację. 
  Teraz kończymy mecz, szybki prysznic i do łóżek, bo jutro znowu dzień pełen wrażeń.
  Ściskamy gorąco!
   
   
 • Klasy 7 pozdrawiają ze spływu Pilicą

  12.06.2018

   

  Nasi "spływowicze" wczoraj już po godz. 11.00 byli na wodzie, pogoda im dopisała.

  Pierwszy nocleg odbyli w Inowodziu, po 22 kilometrach wiosłowania.

   

  Galeria ze spływu kajakowego Pilicą

   

 • English Theatre Week - afterparty ;)

  08.06.2018

   

  Last, but not least!

  ”THE HYSTERICAL HISTORY OF THE TROJAN WAR”

  What is this whole hysteria about?

  A girl named Helen? A war? Or maybe a horse...?

  Na ostatnie spotkanie z cyklu English Theatre Week 2018

  zapraszamy w piątek, 8 czerwca

  o godz. 13:20 do sali gimnastycznej.

  Wystąpią aktorzy z klas 6.

   

  English Theatre Week - afterparty ;) - Obrazek 1

   

  Zespół nauczania języka angielskiego

 • Tydzień Teatru Angielskiego - finisz

  07.06.2018

  Remember!

  Beauty is NOT in the face outside,

  beauty is a light in the heart inside.

  Will ”THE UGLY DUCKLING” finally be happy...?

  Zapraszamy, a przekonacie się sami!

  Spotykamy się w piątek, 8 czerwca o godz. 8:20

  w sali gimnastycznej na przedstawieniu klasy 3a.

  Tydzień Teatru Angielskiego - finisz - Obrazek 1

  Zespół nauczania języka angielskiego

 • Tydzień Teatru Angielskiego - dzień trzeci

  07.06.2018

  A już po południu...

  To be... or not to be... MARRIED??!

  No bo jak można kogoś odnaleźć, mając tylko pantofelek...?

  Na przedstawienie ”CINDERELLA” zaprasza klasa 5b

  Bądźcie punktualnie w czwartek, 7 czerwca

  o godz. 13:20 w sali gimnastycznej.

   

  Tydzień Teatru Angielskiego - dzień trzeci - Obrazek 1    

  Zespół nauczania języka angielskiego

 • Czas na przedstawienie angielskie w wykonaniu aktorów z klasy 3b

  06.06.2018

  Was ”LITTLE RED RIDING HOOD” a good little girl?

  And all of the time or only most of the time...?

  Opowiedzą nam o tym aktorzy z klasy 3b

  w czwartek, 7 czerwca o godz. 8:20 w sali gimnastycznej.

  Zapraszamy!!!

      Czas na przedstawienie angielskie w wykonaniu aktorów z klasy 3b - Obrazek 1

  Zespół nauczania języka angielskiego

 • Zapraszamy na przedstawienie angielskie w wykonaniu klasy 5a!

  05.06.2018

   

  Bardzo serdecznie zapraszamy na przedstawienie

  ROMEO & JULIET

  w wykonaniu klasy 5a.

  Odbędzie się ono w środę, 6 czerwca,

  o godz. 8.20 w sali gimnastycznej.

  Zapraszamy na przedstawienie angielskie w wykonaniu klasy 5a! - Obrazek 1

  Zespół nauczania języka angielskiego

 • English Theatre Week - zaczynamy!

  04.06.2018

   

  Już jutro, we wtorek, 5 czerwca startuje English Theatre Week

  czyli Tydzień Teatru Angielskiego.

  Rozpoczynamy występem rozśpiewanych klas pierwszych

  o godz. 8:20 w sali gimnastycznej.

  Serdecznie zapraszamy Rodziców, Babcie, Dziadków,

  Siostry, Braci, Ciocie, Wujków

  oraz uczniów klas 2.

   

  Better than MTV!!! ENGLISH SONG FESTIVAL by 1a i 1b

   

  English Theatre Week - zaczynamy! - Obrazek 1

  Zespół nauczania języka angielskiego

 • Ostatnie zebrania z rodzicami

  28.05.2018

  Zapraszamy Państwa na ostatnie już spotkania z wychowawcami

  w roku szkolnym 2017/18

   

  6 czerwca - siedziba Puławska 97b:

  1a – 17.30

  1b – 17.15

  2a – 17.30

  2b – 17.00

  3a – 17.30

  3b – 17.00

  4a – 17.30

  4b – 17.30

  5a – 17.30

  5b – 17.15

   

  siedziba Czeczota:

  6 czerwca:

  6a – 17.00

  7a – 17.00

  7 czerwca:

  6b – 17.00

  8 czerwca:

  7b -17.00

strona:

Kontakt

 • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 26 STO
  ul. Puławska 97 B
  02-595 Warszawa
 • (22) 844-00-96

Ważne linki