2016.05.12

Nasza Szkoła, to szkoła szczególna.

Pewnie to Was nie zaskakuje: wybraliście ją na miejsce edukacji dla Waszych dzieci.

Jest ona również wyjątkowa z tego powodu, że sami możemy o niej wspólnie stanowić: i dyrekcja, i nauczyciele, i my – rodzice, a nawet nasze dzieci.

Warto byśmy pełniej i częściej korzystali z tego przywileju!!!

W dniu 9 marca 2016 członkowie Samodzielnego Koła Terenowego STO nr 134 (do którego mają prawo należeć wszyscy rodzice i nauczyciele naszej szkoły) wybrali na trzyletnią kadencję nowy Zarząd w składzie:

Prezes - Renata Mędza

Wiceprezes - Sylwester Urbanek

Wiceprezes - Łukasz Pawłowski

Skarbnik - Paweł Roszczyk

Sekretarz - Dobiesław Tymoczko

Członek - Magdalena Kuśmierz

Członek - Saad Radosław Khoury-Costantin

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej - Sergiusz Wolicki

Sekretarz Komisji Rewizyjnej - Maciej Szcześniak

Członek Komisji Rewizyjnej - Adriana Bronikowska

Główne zadania, które stoją przed Zarządem i całą naszą szkolną społecznością, to:

1. Rozbudowa budynku Szkoły. To wyzwanie wymagające wyrozumiałości i wsparcia od nas wszystkich. To również mnóstwo pracy koncepcyjnej, prawnej i administracyjnej. Powstał zespół do spraw rozbudowy złożony z członków Zarządu oraz rodziców, którzy swoją pracą, talentami, kwalifikacjami i zaangażowaniem wspierają Szkołę w tym zadaniu.

Ta rozbudowa to „czyn” na miarę początków naszego Stowarzyszenia, kiedy to rodzice tworzyli tę Szkołę dla swoich dzieci. Bardzo by nam zależało na tym, abyście się włączyli do działania i wsparli nas głównie swoją wiedzą i umiejętnościami.

2. Stworzenie spójnej koncepcji doskonalenia pracy Szkoły. Nie zapominamy o codziennej pracy Szkoły, i o tym co najważniejsze – jakości nauczania. Dlatego zamierzamy regularnie każdego roku przeprowadzać ewaluację pracy zarówno dyrekcji, jak i nauczycieli, programu nauczania, warunków pracy, bezpieczeństwa uczniów i współpracy z rodzicami. Takie działanie ma na celu dostarczenie informacji zwrotnej o tym, co działa dobrze, a co możemy jeszcze ulepszyć. Chcemy, aby ewaluacja stała się stałym elementem kultury naszej Szkoły.

Czego możecie się spodziewać w najbliższym czasie?

Staramy się, aby rozbudowa Szkoły rozpoczęła się w bieżącym roku kalendarzowym. Niedługo będziemy finalizować umowę z Inwestorem Zastępczym, który będzie łączył funkcje inżyniera nadzoru i będzie zarządzał projektem rozbudowy Szkoły. Pracujemy również nad zapewnieniem pełnego finansowania naszemu przedsięwzięciu oraz nad uruchomieniem kolejnego badania ewaluacyjnego.

W związku z tym niebawem roześlemy do Was i do naszych dzieci ankiety oceny pracy nauczycieli.

To ważne, byście je wypełnili!

Na stronie Szkoły (w zakładce SKT nr 134 STO → Zarząd) znajdziecie więcej informacji o nas (np. których uczniów naszej Szkoły jesteśmy rodzicami) oraz nasze adresy e-mailowe. Czekamy na Wasze wsparcie, z radością przyjmiemy każdą propozycję i chętnie odpowiemy na Wasze pytania.

Będziemy w miarę regularnie informować Was o nowych działaniach za pośrednictwem poczty elektronicznej i poprzez stronę internetową Szkoły.

Wasz Zarząd i Komisja Rewizyjna