• 23 listopada 2017 r. wzięłam udział w zorganizowanym przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę spotkaniu promującym start kampanii "Uważni rodzice". Pragnę podzielić się z Państwem na gorąco ideą kampanii, gdyż jestem przekonana o wartości tego projektu.
    Chodzi tu przecież o Was - Rodziców i o Wasze Dzieci. Poniższa informacja (klik w "więcej") jest przedrukiem noty prasowej o kampanii.
    Dobrej lektury i przemyśleń. W razie potrzeby przypominam o swojej gotowości do pomocy.

Dorota Sosulska - Wasz pedagog
    23.11.2017 14:36 | więcej »
  • W swojej długoletniej już praktyce pedagoga często słyszę, jak dorośli używają słów, które działają na nieświadomy umysł dziecka (i dorosłego) i pomagają lub szkodzą, jeśli wypowiadane są bez świadomej znajomości ich znaczenia. Te słowa to: NIE, ALE, SPRÓBUJ i DLACZEGO.
    09.11.2016 16:03 | więcej »
  • Dla zabieganych, czasem sfrustrowanych i zagubionych rodziców serdecznie polecam do przeczytania, przemyślenia i zastosowania:

(źródło: Fundacja "Dzieci Niczyje")

Dorota Sosulska
    01.04.2016 13:19 | więcej »
  • Praca pedagoga potocznie

Pedagog po pierwsze:
    pomaga, podpowiada, proponuje, pilnuje, pilotuje, porządkuje, pamięta, podaje pozytywne przykłady, przygląda się, przewiduje, pisze, planuje, podnosi, podróżuje, podsumowuje, podsuwa pomysły, podziwia, pokonuje przeszkody, poszukuje, potrafi, powstrzymuje przemoc, pracuje, prezentuje przyjazną postawę, propaguje pokojowe porozumienie, przebacza, prowadzi, próbuje, przygotowuje, przynosi pociechę, pyta, pozwala pytać, przypomina

ponadto:
    pouczy, pomilczy, poradzi, poprosi, przeprosi, pochwali, poprawi pomyłkę, poczuje, przemówi, podoła problemom, pogodzi, poinformuje, pojedna, pokaże, przywita, pożegna, pokrzepi
    11.03.2016 14:36 | więcej »
  • W listopadzie wszystko zwalnia, wydaje się szare, pozbawione nadziei. Często w tym czasie bywamy zamyśleni, mamy mniej energii. Dobra książka, koc, herbata z imbirem podbita sokiem malinowym to coś, czemu chętnie oddaje się wielu z nas...